Artykuły

Czyli wszystko to co znajduje się w głównej części naszej stronie - treść. Tekst zamieszczony w artykule może być rzecz jasna wzboacany o różnego rodzaju multimedia od najprostszych w postaci plików graficznych po te bardziej skomplikowane np.: w postaci animacji Flash.

Całą treść artykułu możemy w każdej chwili zmodyfikować. Wystarczy zalogować się do platformy administracyjne wyedytować plik po czym go zapisać i naniesione zmainy powinny być już widoczne na stronie. W celu edycji artykułów posługujemy się narzędziem jakim jest edytor TinyMCE. Jeden z najbardziej populrnych narzędzi opensource dostępnych w sieci. Jego obsługa przypomina pracę z MS Word`em z pakietu Office bądź z OpenOffice`m. Do zamieszczania grafiki został zaimplementowany w edytorze plugin iBrowser, dzięki któremu można z łatwością zamieścić na serwerze dowolny plik graficzny. Aby zamieścić inny plik w postaci załącznika dostępny jest inny plugin w postaci Filemanager`a.

W SCMS - Lite została zaimplementowany prosty mechanizm galerii, który umożliwia szybkie utworzenie galerii ze zdjęć umieszczonych we wskazanym katalogu. Ów katalog umieszczany jest wraz ze zdjęciami za pomocą Filemanagera. W treści artykułu wystarczy zamieścić odpowiedni kod, który w locie będędzie wstawiał listę zdjęć ze wskazanego folderu.